Moc kamieni 0
Moc kamieni

Są piękne, jedyne w swoim rodzaju, a niektórzy przypisują im również dodatkowe właściwości oraz magiczną moc. Wpływem kamieni szlachetnych i minerałów na ludzki organizm oraz psychikę zajmował się już nawet Arystoteles, a w leczeniu chorób stosowała je m.in. święta Hildegarda. Poza tym od wieków towarzyszą one ludziom przybierając formę amuletów oraz talizmanów mających chronić przed złą energią oraz zapewniać przychylność bogów lub innych sił nadprzyrodzonych. Po dziś dzień ezoterycy wierzą w specjalną moc kamieni szlachetnych oraz minerałów, sugerując wspieranie się nią w wielu różnych przypadkach.

Czucie i wiara czy może mędrca szkiełko i oko?

Na tę chwilę istnienie ewentualnej mocy kamieni szlachetnych oraz minerałów to wciąż przede wszystkim kwestia naszych indywidualnych przekonań. Choć warto mieć na uwadze, że znajdują one szerokie zastosowanie w medycynie dalekiego wschodu, a i wśród zachodnich kosmetyków znaleźć można te, w których składzie obecne są diamenty, szafiry czy malachity. Poza tym nie zapominajmy, że w terapii naturalnej wykonuje się masaże gorącymi kamieniami, które cieszą się dużą popularnością. O ile więc nie przedkładamy noszenia biżuterii z naturalnych surowców nad metody medycyny konwencjonalnej, śmiało możemy dopasowywać swoje dodatki do aktualnego nastroju czy zakładać je jako „talizman na szczęście”.

Wybrane kamienie i moc przypisywana im w ezoteryce

  • Jaspis – jego celem ma być zapewnianie dobrej energii oraz magiczne wsparcie w realizacji celów.
  • Kamień księżycowy – jako amulet noszą go osoby wierzące, że ma on zapewniać im szczęści w miłości oraz płodność; podróżnicy liczą natomiast, że z jego pomocą bezpiecznie wrócą do domu.
  • Kwarc – jego moc ma wspierać noszącą go osobę przy podejmowaniu decyzji, a także wzmacniać jej wewnętrzną energię.
  • Opal – według ezoteryków jego zadaniem jest wspieranie procesów twórczych oraz przyciąganie przychylnych nam osób.
  • Szmaragd – ten drogocenny minerał uważany jest przede wszystkim za strażnika miłości oraz domowego ogniska.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl