Jakość złota i srebra w wyrobach jubilerskich 0
2.jpg

Nie da się ukryć, że najlepsze i najpiękniejsze wyroby jubilerskie to te, które powstają z metali szlachetnych. A jak jest z ich jakością? Srebro i złoto stanowią dwa metale, które są najczęściej wykorzystywane do tworzenia biżuterii zarówno przez mniejszych, jak i większych producentów. Nabywając kolczyki, naszyjnik czy bransoletkę, należy się jednak upewnić, czy na pewno powstały z tych tworzyw, a nie są jedynie podróbką. Jak to sprawdzić?

Prawdziwe metale szlachetne w wyrobach jubilerskich

Biżuteria wykonana z prawdziwego złota czy srebra (stopu połączonego z innymi metalami, ponieważ same w sobie są zbyt miękkie do tworzenia wyrobów jubilerskich) będzie miała umieszczoną na sobie cechę urzędu probierczego, zgodnie z wymaganiami ustawionymi przez prawo. Liczba jest zwykle mało widoczna, dlatego najlepiej szukać jej przy wykorzystaniu lupy. Urząd probierczy może wystawić także świadectwo badania w określonych sytuacjach.

Istotna jest również cena - najczęściej spotykana próba srebra 925 (w przypadku złota 585) oznacza dużą zawartość tego metalu w stopie. Im wyższa zawartość metalu szlachetnego, tym wyższa cena za wyrób jubilerski.

Biżuteria Tiny Joy - najwyższy stopień pewności

Do tworzenia naszych wyrobów jubilerskich, których zadaniem jest dawanie małej radości każdej noszącej je osobie, wykorzystujemy srebro (także pozłacane) najlepszej próby 925, które pochodzi z Polski. Co więcej, wykorzystywane przez nas tworzywo zostało poddane procesowi recyklingu, przez co powstało z innych materiałów w ramach odzysku dającego możliwość podniesienia poziomu troski o środowisko naturalne. Należy także zwrócić uwagę na fakt, że jest czystej próby - nie zawiera niklu czy innych alergizujących metali, co pozwala zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie codziennego noszenia.

Dokonując wyboru biżuterii, zawsze zwracaj uwagę na to, z czego tak naprawdę jest wykonana. Metal metalowi nie równy, dlatego podejmowanie decyzji powinno nastąpić po dokładnym sprawdzeniu wszystkich dostępnych informacji, by mieć pewność nabycia odpowiedniej biżuterii. Odwiedzając nasz sklep internetowy, nie musisz się niczym martwić - dbamy o najwyższą jakość naszych srebrnych oraz pozłacanych wyrobów, dlatego lepszego wyboru nie możesz dokonać!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl